Ogród Pełen Debat

Liczba pobrań: 107

W listopadzie zakończył się nasz projekt Ogród Pełen Debat, w ramach którego przeprowadziliśmy 5 warsztatów dla szkół średnich na temat transformacji energetycznej (scenariusz zajęć można pobrać klikając przycisk obok). 

Zajęcia odbywały się w siedzibie Nausika Foundation przy ul. Św. Krzyża 11/1 i tam też zorganizowaliśmy konferencję podsumowującą projekt. Nagranie całej konferencji jest już dostępne na naszym kanale!

Osoby uczestniczące w zajęciach mogły dyskutować o wyzwaniach związanych z transformacją energetyczną oraz rozwinąć swoje umiejętności argumentacji. Warsztaty przeprowadzały nasze osoby trenerskie: Irena Worobkiewicz, Jan Górecki, Krzysztof Olszewski, Jacek Słomian i Wojciech Wietrzny.

Natomiast na konferencji odbyła się debata pokazowa III LO i XIV LO nad tezą: „Ruch klimatyczny w Europie w swoim przekazie powinien kłaść większy nacisk na potrzebę zmiany systemu ekonomicznego ponad potrzebę zwiększania inwestycji w odnawialne źródła energii”. Po debacie miał miejsce również panel dyskusyjny z udziałem mgr Patrycji Gas z Fundacji Nausika oraz mgr Jagody Mytych z Rady Klimatycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Projekt był realizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.