O NAS


KIM JESTEŚMY?

Nasza misja

Podstawowym celem Stowarzyszenia jest działalność edukacyjna zmierzająca  do rozwoju umiejętności argumentacji i publicznego przemawiania wśród ludzi, w tym praca z młodzieżą i studentami, kształtowanie tradycji merytorycznej dyskusji, rozwijanie formatu i prowadzenie badań nad debatą oksfordzką a przede wszystkim podniesienie poziomu debaty publicznej w Polsce.

Stowarzyszenie specjalizuje się w: 

  • organizacji projektów edukacyjnych dla szkół średnich i studentów
  • prowadzeniu szkoleń, warsztatów i wykładów z wystąpień publicznych oraz debaty oksfordzkiej
  • moderowaniu debat oraz animacji dyskusji
  • organizacji wydarzeń promujących innowacyjne narzędzia dydaktyczne w tym szkoleń dla nauczycieli i liderów środowisk
misja

O NAS

Krakowskie Stowarzyszenie Mówców(KSM) zostało założone w 2012 roku przez kilkunastoosobową grupę  absolwentów Szkoły Debaty – najstarszego w Polsce lokalnego turnieju debat oksfordzkich, który działa nieprzerwanie od roku szkolnego 2002/2003 roku.

KSM posiada obecnie 57 członków zwyczajnych oraz ponad 30 osób blisko współpracujących z organizacją. Nasze Stowarzyszenie zrzesza ekspertów z zakresu debat oksfordzkich i wystąpień publicznych prowadzących działania zgodne z celami i misją stowarzyszenia. Pomimo lokalnego akcentu w nazwie, Stowarzyszenie organizuje projekty ogólnopolskie, a stale działa poza Małopolską w województwach: świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim i śląskim.

 

,

WSPÓŁPRACA

Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym podmiotem chcącym swoim działaniem podnosić poziom debaty publicznej w Polsce. Organizowaliśmy projekty między innymi dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisji Europejskiej czy Instytutu Pamięci Narodowej. Tematy debat jak i dokładny format omawiamy we współpracy z każdym partnerem indywidualnie. Wraz z młodzieżą dyskutowaliśmy już o filozofii, etyce, stosunkach międzynarodowych, historii czy integracji europejskiej. Jeżeli mają Państwo pomysł na swój projekt – zapraszamy do kontaktu.

Największy w Polsce turniej debat dla studentów. 10 turniejów eliminacyjnych, 80 warsztatów w całej Polsce i wielki finał w Krakowie.

Najstarszy lokalny projekt debat oksfordzkich. Innowacyjność na skalę ogólnopolską gwarantuje zastosowanie metody “tutoringu”.

Turniej debat o historii dla szkół średnich organizowany we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Jedyny w Polsce turniej podejmujący tematykę filozoficzno-etyczną. Projekt jest organizowany wspólnie z Centrum Myśli Jana Pawła II.