Projekty realizowane przez KSM

Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

2016 - do teraz

Od 2016 r. KSM współorganizuje największy w Polsce turniej debat oksfordzkich przeznaczony dla studentów, odbywający się dzięki środkom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dotychczasowe edycje zgromadziły ponad 6000 studentów i zaangażowały ponad 40 uczelni wyższych w całej Polsce.

Szkoła Debaty

2012 - do teraz

Najstarszy nieprzerwanie działający turniej debat oksfordzkich w Polsce, którego KSM jest współorganizatorem od 2012 roku. Projekt trwa przez cały rok szkolny i bierze w niej udział 16 szkół z Krakowa i okolic, w których członkowie Stowarzyszenia (Tutorzy) prowadzą zajęcia z debat oksfordzkich.

Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

2013 - do teraz

Od 2013 roku członkowie KSM-u sędziują i prowadzą debaty podczas MPDO – ogólnopolskich mistrzostw debat oksfordzkich szkół ponadpodstawowych organizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundację Edukacyjną G5. W Mistrzostwach od roku szkolnego 2015/2016 bierze udział 75 szkół z całej polski.

Turniej Debat Historycznych IPN

2015 - do teraz

Turniej Debat Historycznych IPN w roku szkolnym 2018/2019 był największym turniejem debat oksfordzkich jaki odbył się dotąd w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 130 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Członkowie KSM stanowili wsparcie organizacyjne i merytoryczne Instytutu, pomagając w etapach regionalnych i w etapie centralnym turnieju.

International Schools Debating Championship

2019 - do teraz

Jeden z pierwszych w Polsce turniejów debat oksfordzkich w języku angielskim. Stowarzyszenie we współpracy z Kolegium Europejskim w Krakowie zorganizowało, sędziowało oraz prowadziło wydarzenie skierowane do 8 szkół IB z całej Polski. Następna edycja jest planowana na 16 zespołów a celem organizatorów jest zachęcenie do uczestnictwa szkół zagranicznych.

Debaty Pamięci

2019 - do teraz

Na zlecenie Muzeum Krakowa (dawne Muzeum Historyczne Miasta Krakowa) organizujemy turniej historyczny dla 8 szkół poświęcony wydarzeniom związanym z kampanią wrześniową, okupacją i holokaustem. Uczestnicy (szkoły średnie) biorą udział w wykładach oraz debatach. Finał projektu odbył się w ramach dni pamięci ofiar totalitaryzmów.

Debaty pokazowe

2016 - do teraz

Realizowane między innymi dla: Kancelarii Prezydenta RP, Państwowej Akademii Nauk, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Krakowskie Stowarzyszenie Mówców kompleksowo zorganizowało debaty pokazowe na wybrane przez powyższe podmioty tematy. Stowarzyszenie zapełniło pełną obsługę techniczną i merytoryczną debat.

Polski Kongres Debat

2017 - do teraz

Konferencja naukowa, będąca jednocześnie świętem całego środowiska debat oksfordzkich w Polsce. Podczas kongresu nauczyciele, trenerzy i liderzy środowisk wymieniają się pomysłami i refleksjami na temat rozwoju jakości debaty publicznej w Polsce. KSM jest inicjatorem i głównym organizatorem Kongresu.

Kampania społeczna
„No promil no problem”

2018 - do teraz

Cykl warsztatów dla uczniów i nauczycieli, w których debata oksfordzka była przyczynkiem (narzędziem) do rozmowy o trudnych tematach związanych ze spożywaniem alkoholu przez osoby niepełnoletnie. W następnej edycji debata oksfordzka również będzie używana jako adekwatne narzędzie dydaktyczne.