Team Europe & and the art of debate to unikatowy cylk turniejów Debat Europejskich, skierowany do studentów uczelni wyższych w siedmiu polskich miastach. Projekt rozpoczyna się w marcu 2017 roku i potrwa dwa miesiące. Wystarczy zgłosić 4-osobową drużynę i wziąć udział w jednej z tur debat eliminacyjnych. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli! Debaty odbędą się w: Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie i Wrocławiu.

 

      Debaty będą przeprowadzane zgodnie z zasadami przyjętymi podczas Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Jest to rodzaj debaty o bardzo ustrukturyzowanym przebiegu, kładącej ogromną wagę na kulturę wypowiedzi i szacunek wobec oponentów. Jej zadaniem jest dyskusja nad tezą, dotyczącą najczęściej problematyki społeczno-politycznej. Debata doskonali sztukę przemawiania publicznego, tworzenia interesującej argumentacji i prowadzenia skutecznej polemiki.

 

Konkurs Team Europe & the art of debate organizowany jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich.

Za realizację konkursu odpowiedzialna jest Firma Szkoleniowo - Handlowa Jan Piosik z siedzibą w Poznaniu we współpracy z Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców.

Formularz zgłoszeniowy


Przejdz do formularza

Formularz zgłoszeniowy zostanie otwarty 17.02.2017 o 18:00
O rozpoczęciu rekrutacji będziemy na bieżąco informować
na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Regulamin Turnieju

Karta Oceny
(załącznik 2)

Zasady Debaty
(załącznik 1)

Skontaktuj się z nami

ksmowcow@gmail.com

  • Kwestie organizacyjne - Rafał Lega
    rafal.lega@ampdo.pl
  • Telefon: +48501226112


  • Promocja - Marta Kania
    marta.kania@ampdo.pl
  • Telefon: +48669480167
  • Śledź naszą działalność również na: