Studenckie Koło Debat jest kołem naukowym założonym w 2013 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim przez członków Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Obecnie Koło jest współtworzone zarówno przez członków KSM, jak i studentów różnych wydziałów UJ. Na spotkania Koła uczęszczają także studenci innych uczelni zainteresowani tematyką debat, jak i uczniowie krakowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Studenckie Koło Debat tworzy forum, na którym spotykają się osoby zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności retorycznych oraz dokształcaniem się w zakresie budowania przekonujących i "chwytliwych" argumentów.

Spotkania odbywają się co tydzień, w poniedziałek od godz. 18:00 do godz. 20:00. Podczas spotkań przeprowadzane są szkolenia z zakresu wystąpień publicznych i debatowania, a także odbywają się debaty na wybrane przez uczestników tematy. Organizowane są również debaty pomiędzy uczęszczającymi na spotkania SKD, a uczestnikami debatanckich kół naukowych działających na innych uczelniach. W niedalekiej przyszłości, planowane jest zorganizowanie całorocznej ligi debat studenckich.

W roku akademickim 2016/2017 głównym celem spotkań SKD jest wyłonienie i przygotowanie drużyny reprezentującej Koło na Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich.